KONALO SA – Októbrový misijný ruženec – Cenacolo

Drahí rodičia, bratia a sestry, milí priatelia, s radosťou sa s vami spájame, aby sme vám oznámili, že v mariánskom mesiaci október, keďže je mesiacom misií a ruženca sa zjednotíme, ako jedna veľká rodina každý štvrtok večer21:00 a to prostredníctvom kanála youtube cenacolo-live, aby sme mohli prežiť spoločne tento misionársky moment.

Predovšetkým túžime pripomenúť si s vďačnosťou Nikolov život, mladíka, ktorý do komunity vstúpil, keď bol jeho život zničený zlom, trpel ochorením AIDS a pred dvadsiatimi piatimi rokmi odišiel do neba. Veríme, že spoznanie jeho cesty zmŕtvychvstania „z temnoty do svetla“ môže byť príležitosťou aj pre niekoho z nás, aby sme sa naučili žiť svoj život na plno aj napriek ranám, chybám a biede, ktoré prežívame.

A práve vďaka Nikolovi, jeho modlitbe, jeho klopaniu na srdce Boha a Matky Elvíry, jeho zasievaniu plameňa a krásy misií v srdciach jeho bratov na komunitnej ceste, mohli vzniknúť naše misie.

Našou túžbou je nechať sa ožiariť, počas týchto štyroch štvrtkových večerov Nikolovým životom pomocou štyroch krokov, ktoré on sám prežil (1. Z temnoty do svetla 2. Najviac zo svojho života milujem Boha 3. Utrpenie, ktoré pretvára 4. Nikolov sen), aby sme potom zdieľali spoločne moment modlitby a vypočuli si svedectvá našich misionárov.

Bude pekné zjednotiť sa spoločne počas mesiaca október v modlitbe s Pannou Máriou, Ružencovou Pannou a Kráľovnou misií, ďakovať Pánovi za Nikolov život a za vznik našich misií, ako aj modliť sa a ďakovať za život Matky Elvíry a život našich misionárov.

Tešíme sa na vás vo štvrtok 14.10., 21.10. a 28.10 202121:00! Prajeme vám pekný misijný mesiac október sprevádzaný Svätým Ružencom!

Otec Stefano a všetci so Srdca Komunity.