SVEDECTVÁ

V tejto sekcii sú uverejnené osobné skúsenosti rodičov, mladých ľudí, ktorí boli alebo sú závislí, mladých ľudí, ktorí závislí niesu.  Sekciu budeme neustále dopĺňať novými príspevkami. Reagovať alebo klásť otázky k nim môžete mailom – cdv-slovakia@outlook.sk , najčastejšie dotazy zverejníme v sekcii otázky a odpovede.

Komunita Cenacolo

Komunita Cenacolo je kresťanské združenie, ktoré prijíma stratených mladých ľudí, nespokojných, búriacich sa, zúfalých, tých, ktorí chcú nájsť sami seba a zmysel života.

Bola založená v roku 1983, vďaka duchovnému pochopeniu rehoľnej sestry Elvíry Petrozziovej, ktorá zasvätila svoj život Bohu na osoh a na službu závislým a všetkým strateným mladým ľuďom. Stredisko komunity je v talianskom Saluzze a má skoro 80 domov po celom svete (Taliansko, Chorvátsko, Hercegovina, Brazília a niekoľko ďalších štátov v južnej Amerike, Rakúsko, Poľsko, Francúzsko, Írsko, USA, Slovensko, Španielsko, Portugalsko).

Mladým sa v nej predkladá jednoduchý spôsob života rodinného štýlu s odkrývaním darov práce, priateľstva a viery. Komunita nie je liečebňa, ale škola života.

Pobyt v komunite je bezplatný a mladí ľudia žijú len z toho, čo vyprodukujú a z charity. Podmienkou prijatia nie je ani kresťanská viera. Prijíma všetkých a nikomu nepovie nie.

Nepoužívajú sa lieky, ani iné prostriedky zamieňajúce drogu. Náš liek sa nazýva „anjel strážny“ a to je chlapec, ktorý je už niekoľko mesiacov v komunite. Preberá starostlivosť o nového chlapca, pomáha mu spoznávať štýl života a preklenúť najťažšie obdobie, ktoré je na začiatku.

Cieľom komunity je obnoviť rodinu a keďže nadovšetko milujeme život, veríme celým svojim srdcom, že viac je hodný úsmev dievčaťa alebo chlapca, ktorý znovu „ŽIJE“ ako všetko zlato tohto sveta.

Problém závislosti je veľmi závažný a nikto z nás si nemôže byť istý tým, kedy sa to bude týkať práve jeho. Preto nepchajme hlavu do piesku, nezakrývajme si oči pred skutočnou realitou dnešných dní. Ide o naše deti, o našu budúcnosť!

Vďaka patrí všetkým tým, ktorí boli ochotní podeliť sa o svoje skúsenosti a prežívania, o svoje bolesti aj radosti, sklamania aj nádeje, ťarchy aj vieru v dobrý koniec cesty, ktorú nastúpili oni sami alebo ich príbuzní.