MODLITBA RUŽENCA POD PODBRDOM

Modlitba ruženca pod Podbrdom

Milí priatelia, chcete si vyskúšať ako sa človek cíti keď sa budí veľmi skoro ráno, aby sa poklonil Matke Božej modlitbou ruženca? Vaše, či naše deti počas celého pobytu v Komunite Cenacolo si zvykli na modlitbu ruženca tri krát denne, prvý krát skoro ráno.


Pred niekoľkými týždňami vznikla v Medjugorí príležitosť, ktorú môžeme využiť každý z nás – doma. V čase, keď mal v Medjugorí prebiehať  kňazský seminár proticoronové opatrenia túto možnosť zlikvidovali. Domáci ctitelia Panny Márie sa v  dohodnutých časoch začali modliť ruženec za uskutočnenie kňazského stretnutia na Podbrde. Stretnutie sa nakoniec neuskutočnilo, ale domáci sa spontánne rozhodli, že sa budú každý deň o 05.00 hod. na Podbrde modliť ruženec a k tomu čítať posolstvá Panny Márie zo starších zjavení. Cieľom týchto prosieb je podporovať u Pána modlitbové úmysly  Kráľovnej pokoja a to až do dňa budúcoročného štyridsiateho výročia prvého zjavenia (25.06.1981).


Organizátorom našej modlitby je tentokrát každý z nás, hodiny s budíkom máme, ruženec tiež, Podbrdo nám pripomína foto sochy Panny Márie z tohto kopca a staršie svedectvá nájdete na webe www.marianskecentrum.sk . V ľavom hornom rohu úvodnej stránky je priečinok – Posolstvá – tam si vyberieme.
V tomto úzkom kontakte, ničím nerušení, môžeme ďakovať a prosiť Matku ustavičnej Pomoci. Máme začo a o čo.
Našim deťom urobíme radosť, keď budú vedieť, že sa s nimi modlime skoro ráno.