NEPLATÍ – Putovanie do Medjugorje rodičia – UPOZORNENIE !!!

Milí priatelia!

Opäť sa priblížil čas, kedy ľudia, znalí veci, zo slovenského Cenacola očakávajú tento oznam na našej web stránke. Hovorí o putovaní do známeho pútnického miesta v Bosne a Hercegovine-

 M e d j u g o r j e

Tohtoročný dátum tohto putovania je september   16.09.2021 – 23.09.2021   

                               To čo teraz o putovaní čítate je plán , ktorý sa naplní iba v prípade priazne malého kúsočku hmoty, ktorý sa vola corona virus. V dostatočne tesnom termíne ku dátumu plánovaného odjazdu oznámime na tomto mieste či sa putovanie bude konať, koľko bude stáť, číslo účtu a variabilný symbol a ďalšie potrebné údaje. 


                PRIHLÁSTE SA PROSÍM  ČO NAJSKÔR, NAJNESKORŠIE 04. 09. 2021

                Upozorňujem, že prihlásenie POSLEDNÝ DEŇ VÁM NEZARUČUJE, že bude ešte voľné miesto v autobuse. Pripomínam, že definitívne je človek prihlásený, keď zaplatí cenu putovania. Poprosím ju zaplatiť do 04.09.2021. Rezervovanie  miesta v autobuse nejestvuje.  Do prihlášky prosím uviesť za každú prihlasovanú osobu celé meno, dátum narodenia, obec trvalého  bydliska, číslo telefónu, číslo cestovného dokladu, s ktorým bude cestovať. O tom, či pôjdete rozhoduje dátum prihlásenia. Cestovné poistenie si vybavte sami.

                               Prosím skontrolovať si doklad,   s ktorým budete cestovať, pričom treba skontrolovať dátum, do ktorého platí- aby bol platný ešte pol roka od dátumu nášho putovania a hlavne, aby sme si zobrali  svoj doklad a nie dedkov.

Sledujme prosím, či do nášho odchodu budú už platiť covid-pasy, ak áno nezabudnime si ho vybaviť a vziať zo sebou.


Tento rok organizujú naše putovanie:

Berco  tel.: 00421 905 972 456

Vierka tel.: 00421 907 927 586

e-mail: berty.parlagi@gmail.com

IBAN: SK64 0900 0000 0051 3451 1685                                                         

Do poznámky napísať meno odosielateľa.


Cestovanie:

Odjazd autobusu v tomto roku bude 16.09.2021 o 18.00 hod., keď o 17.30 bude autobus pristavený na parkovisku pred železničnou stanicou v Piešťanoch na nakladanie batožiny. Nástup v Trnave pred železničnou stanicou bude o 18.45 hod. a v Bratislave pred Istropolisom pri zastávkach MHD o 19.30 hod. Do Medjugorja dorazíme 17.09.2021 ráno.

Čo za    275   €   dostaneme?

                               Dopravu, ubytovanie v Medjugorji i v Marušiči, polpenziu na oboch miestach, poplatok za tlmočenie v rozhlase pri večerných farských programoch, sprievodcovské, potvrdenie o zaplatení vstupného pre autobus do obce Medjugorje. Balíček a minerálku na spiatočnú cestu.

                               Náplň tohto putovania bude klasická. Každý večer sa zúčastníme duchovného programu vo farskom kostole sv. Jakuba v Medjugorji. Liturgia je simultánne prekladaná do slovenčiny. Počúvame ju cez prinesené rádijko, alebo mobilný telefón, ku ktorému si však nezabudnime  vziať so sebou sluchátka. Každý večer včítane spiatočnej cesty bude bilancia. Služobne starší rodičia, ktorí v autobuse budú vysvetlia všetkým o čo ide.

V rámci programu sa pomodlíme krížovú cestu, ktorá je postavená na svahu kopca Križevac, vyšliapneme si na kopec Podbrdo, kde sa pomodlíme ruženec. Niektoré turnusy putovania slovenského Cenacola do Medju si zaviedli zvyk ísť sa pomodliť o  polnoci ruženec na Podbrdo  Na tomto kopci sa prvý krát zjavila šiestim mladým vizionárom Panna Mária v r. 1981 a odvtedy sa zjavuje každý deň.

                               Hlavným mestom republiky Hercegovina je mesto Mostar, ktorého aspoň historické centrum si pozrieme. V rámci turistiky si ešte pozrieme oblasť Kravických vodopádov neďaleko od Medjugorja. Súčasťou medjugorského programu budú i svedectvá v dievčenskom i chlapčenskom dome Cenacola, ktoré sú priamo v Medjugorji. Budeme tak mať   možnosť pozrieť  sa do “kuchyne Cenacola” a presvedčiť sa na vlastné oči, čo dokážu mladí ľudia, keď objavia tú správnu cestu životom.

                               Ďalším  cieľom počas nášho putovania bude malá chorvátska prímorská dedinka Marušiči neďaleko Omišu. Ráno 21.09.2021 sa presťahujeme tam, keď sa cestou zastavíme ešte v chorvátskom vnútrozemí v dedine Kobiljača, kde nakúpime na slnku sušené figy. V Marušiči na mori strávime 21. a 22.09.2021. Jeden i druhý deň bude ráno sv. omša, po nej raňajky a po nich voľný program na mori, nad ktorým stojí penzión- naše sídlo v Marušiči. Pred večerom obedo- večera.  Ku duchovnému programu nášho putovania patrí i skutočnosť, že nás bude sprevádzať kňaz, takže máme možnosť počas celého putovania pristupovať ku sviatosti zmierenia, prípadne absolvovať duchovný rozhovor. Ráno 23.09.2021 po sv. omši a raňajkách odíde náš autobus smer Záhreb, Bratislava, Piešťany, kam by sme mali podľa predpokladu doraziť okolo 22- 23.00. S prianím intenzívneho zážitku             

                                                                                                   ivan


03.08.2021

UPOZORENIE PRE ÚČASTNÍKOV RODIČOVSKÉHO PUTOVANIA DO MEDJUGORIA

 Zatiaľ ešte určite nevieme  či nám covid umožní naše putovanie uskutočniť.

Ak by zostali v súčasnosti platné preventívne protipandemické opatrenia upozorňujem, že ideálne opatrenie zrýchlenia prechodu všetkých hraníc, cez ktoré prechádzame.

Tým je kompletné zaočkovanie  


Cestovanie do SR – eHranica

  

Buď v aplikácii v mobile, alebo v písomnej forme, kombinácia týchto dvoch je najideálnejšia.

Tí, ktorí covid prekonali budú mať o tom potvrdenie a tí, ktorí ešte nezbadali, čo sa vo svete deje si pred odchodom zistia na internete, aké a ako staré výsledky výteru z nosohltanu treba mať zo sebou.

Nepokazme si prosím zážitok z tohto, medzi cenakolskými rodičmi obľúbeného podujatia. Starosti nechajme doma, ale rúška si vezmime so seboui keď ich možno nebudeme potrebovať. Autobus ich ľahko odvezie.

S prianím intenzívneho zážitku  ivan