August 2009

Vy už viete kto sme: sme spoločenstvo “Verejných hriešnikov”, spoločenstvo osôb, ktoré v minulosti konali zlé skutky žijúc verejne v zle, ale sme aj spoločenstvo, ktoré dokazuje silu božieho milosrdenstva. Vieme, že božia láska a milosrdenstvo sa nás dotýkajú deň po dni, tvoriac z nás nového človeka. Chcela by som vás objať jedného po druhom, chcela by som , aby ste všetci žili v radosti, v pokoji, ktoré sa rodia po stretnutí sa s Bohom.
    Hovorím často našim mladým nech sa učia smiať sa, podarovať niekomu jeden pekný  úsmev aj keď vonku prší. Úsmev pomáha dostať srdce do hlavy: vloží do únavy v hlave radosť zo srdca. My máme jedno pravidlo: hneď po otvorení očí musíme urobiť jeden veľký úsmev. Mladí sa ma často pýtajú: “kvôli komu sa máme usmiať?” A ja im odpovedám: “sebe sa musíš smiať a svojmu životu!” Dobré ráno Duchu svätý, dobré ráno život môj! A tak môžeš vstať z postele a začať spievať.
    Aj keď máme zranené srdce, musíme mať odvahu, aby sme sa mohli prekonať a usmievať sa. Počas mojich stretnutí si stále všímam deti v kočíkoch. Pozerám im do očí a často sú smutné. Matka a otec tlačia kočík, v ktorom je ich dieťa a  ignorujú  sa “ako v truhle”, alebo sa hádajú pred ním. Nesmejú sa na seba a nesmejú sa ani  naň a dieťa, aj keď je malé , už dýcha ten “nakazený” vzduch, vytvorený smútkom rodičov. Toto je veľká nespravodlivosť!!! Tieto deti, ktoré sa od malička nesmejú, ktoré už od malička nevidia smejúce sa tváre okolo seba, zajtra môžu byť narkomanmi. Takže sa priblížim k rodičom a rozprávam s nimi o tomto všetkom a ukazujem im , že deti majú  jednoduchú komunikáciu. Priblížim sa ku kočíku, čupnem si na ich výšku a začnem bľabotať: …la..la..la…a dieťa po určitom čase, keď zvedavo pozerá na mňa, začne sa smiať. Najkrajšou radosťou na celom svete je, naučiť dieťa smiať sa a keď sa dieťa naučí zasmiať sa, zobrať život a prekážky, ktoré mu pripadajú s pokojom, potom nepôjde hľadať upokojenie v droge.
Chcela by som povedať a kričať všetkým: božia láska v nás, to čo urobil Pán pre nás, je obrovské a pokračuje! Videli sme Pána! My v komunite to môžeme povedať všetkým. Videli sme Pána! Dnes sa cítime uzdravení tým Pánom, ktorý dal za nás všetko a dal aj svoj život pre nás. Šťastie existuje, láska existuje! Chlapci, dievčatá, rodičia, dôchodcovia : láska existuje! Láska existuje a žije v nás. Láska, ktorú prinášame druhým je pravdivý úsmev života.