Svedectvo – Stano

Touto cestou by som sa chcel poďakovať Bohu a všetkým, ktorých mi poslal na túto cestu školou života, ktorú som začal pred mnohými rokmi. “ Ako chalanisko, ktorý nevedel nájsť samého seba a strácal sa vo svete, hľadajúc, kto by ho pochopil a pomohol mu, tráviac veľa času mimo domu, najskôr v kresťanských spoločenstvách no neskoršie po baroch a herniach“ : ocitol som sa pred rozhodnutím “ Ako ďalej „.

A tak určite nie náhodou, cez modlitby a obety mojich blízkych, mi na začiatok tejto cesty poslal veľkého človeka s ešte väčším srdcom. Otvoreným v tej chvíli len pre mňa. Cez ktorého som po veľmi dlhom čase pocítil to, ako niekomu na mne záleží. Ako veľmi si želá, aby som bol šťastný. A tento pocit ma sprevádza až dodnes. Bol to prvý dotyk komunity, aj keď bolo pre mňa ťažké odovzdať sa. Odovzdať sa úplne. To neprišlo hneď. Bol to dlhý boj, ktorý bolo treba zviesť, lebo to čo som dovtedy prežil sa nedá vymazať a moje ego dlho vyhrávalo nad mojím “ ecco „. Je až neuveriteľné čo všetko ma postretlo na tejto ceste a ako to všetko zapadlo. Veľakrát mi prišlo na um skončiť, keď som nevedel pochopiť prečo sa niektoré veci odo mňa žiadajú. Ale keď som stretol Mamu Elviru a videl ju aká je slobodná, ako tancuje s nami, a že ju vôbec netrápi akú minulosť máme za sebou, ale rozdávala sa: energiu, chuť, úsmev, radosť, každému bez rozdielu. A že sme boli rozdielny! Tak to ma dostalo.

Nedá sa to vysvetliť. Tento dotyk komunity ma priviedol na myšlienku misií, kde som strávil krásne chvíle. No to som ešte nevedel, že na tom mieste sa začali plniť moje túžby. Po misiách ešte trochu momentov podeliť s chalanmi v komunitnom dome a potom pokračovať na ceste vo svete.

Teraz som už ženatý, mimochodom s dievčaťom, ktoré som spoznal na misiách, ale vtedy ešte nebol ten správny čas, máme dve krásne deti a tešíme sa z tohto požehnania, deliac sa o pekné ale aj tie ťažie chvíle, vzostupy a pády, v modlitbe s Tým ktorému môžeme za toto všetko ďakovať.

Ešte jedno veľké objatie všetkým, ktorí žijú , alebo sa chystajú zažiť toto veľké dobrodružstvo.

Teším sa na Vás na stretnutí Dňa otvorených dverí v Kráľovej.

s pozdravom Stano s rodinou