Svedectvo – Monika ( cenacolské stretnutie ex-rodičov )

Ahojte, som Monika a prajem všetkým požehnaný čas.

Koncom augusta som bola na cenacolskom stretnutí ako rodič, ktorého dieťa ukončilo komunitu. Bola to pre mňa veľká česť, pretože som stretla ľudí, ktorí komunitu poznajú a žijú oveľa dlhšie ako ja. Nápad ,aby sa uskutočnilo toto stretnutie vznikol aj preto, lebo tento rok uplynulo 40 rokov od založenia komunity Cenacolo.

Žiaľ, tento rok sa s nami aj rozlúčila mama Elvíra, mama celej komunity a nás všetkých ,ktorí sme jej súčasťou. A práve mama Elvíra bola najväčšou témou stretnutia. Hlavne služobne starší rodičia a priatelia komunity mohli zdieľať svoje osobné stretnutia s mamou Elvírou. Bolo zaujímavé ako si mnohí pamätali skoro presne kedy a ako sa s mamou stretli, čo im povedala, ako ich povzbudila ,či už taliansky rozumeli ,alebo nie.

Ja som sa osobne s mamou Elvírou nikdy nestretla ,takže trochu mi aj bolo ľúto, že som takéto stretnutie nezažila a už ani nezažijem.

Pre mňa bolo vzácne aj stretnutie s naším Ivanom, ktorý bol skoro celý čas s nami. Rada som počula jeho slová, spomienky a myšlienky ,ktoré vyjadrovali aj starosť o nás, o komunitu a o jej ďalšie napredovanie.

Vďaka za toto stretnutie, vďaka organizátorom a myslím, že vznikla pekná cenacolská akcia ktorá má svoj význam.

Monika