Putovanie do Medjugorje mladí – NEKONÁ SA

Milí priatelia!

PONÚKANÉ PUTOVANIE MLADÝCH DO MEDJUGORIA SA NEKONÁ.         (VEDÚCI SI ZLOMIL NOHU)

PROSME PÁNA O POMOC PRI ORGANIZÁCII BUDÚCOROČNÉHO  PUTOVANIA A TEŠME SA NAŇ

ivan


Aj tento rok pozývame mladých  na púť do Medžugorja.

Obraciame sa hlavne na vás komunitní rodičia, ktorí máte deti, ktoré zažili život so závislým súrodencom. A na mladých, ktorí chcú uvidieť miesta kde sa dejú zázraky. Dĺžka pobytu je 6 dní. Tri dni v Medjugorji a tri  dni pri mori v Marušiči.


Záujemcovia sa môžu prihlásiť na

telefónne číslo +421 903 285 130,

Striženec  Robo, alebo mail: r.strizo@gmail.com


Termín tohto putovania:

11.09.21 večer odchod z Piešťan nastupovanie možné aj v Trnave a Bratislave.

12. 13. 14.09.21 pobyt v Medjugorjí.

–  ráno 15.09.21 odchod do Marušiči, kde zostaneme 16.09. a 17.09.

18.09.21 ráno po sv. omši a raňajkách odjazd na Slovensko.


V cene putovania sú doprava, ubytovanie, polpenzia a balíček na spiatočnú cestu. Jedlo a vodu na cestu tam si každý zabezpečí sám.


PROGRAM: Každý večer sa zúčastníme duchovného programu vo farskom kostole sv. Jakuba. Liturgia je simultánne prekladaná do slovenčiny. V rámci programu sa pomodlíme krížovú cestu na kopci Križevac, pôjdeme aj na miesto zjavení Podbrdo.

Navštívime Mostar  a  Kravické vodopády.
Súčasťou medjugorského programu budú i svedectvá v dievčenskom i chlapčenskom dome Cenacola, ktoré sú priamo v Medjugorji. Budeme tak mať   možnosť pozrieť  sa do „kuchyne Cenacola“ a presvedčiť sa na vlastné oči, čo dokážu mladí ľudia, keď objavia tú správnu cestu životom.


Ďalším  cieľom počas nášho putovania bude malá chorvátska prímorská dedinka Marušiči, neďaleko Makarskej. Ráno 15.09. sa presťahujeme tam, a cestou sa zastavíme ešte v chorvátskom vnútrozemí v dedine Kobiljača, kde nakúpime na slnku sušené figy (ak budete chcieť).

Počas putovania budú večer bilancie (večerný rozhovor o tom čo sme v ten deň prežili). Ku duchovnému programu nášho putovania patrí i skutočnosť, že nás bude sprevádzať kňaz, takže máme možnosť počas celého putovania pristupovať ku sviatosti zmierenia, prípadne absolvovať duchovný rozhovor.

Toto je náš plán, ktorý ale bude možno zrealizovať iba v prípade, že to situácia (najmä pandemická) dovolí.

A tak všetkých čo majú záujem vyzývame, aby sa čo najskôr prihlásili poslali mail s údajmi o prihlásenom :  meno, priezvisko, dátum narodenia, bydlisko, č. dokladu, s ktorým budete cestovať, telef. č., mail, miesto nastupovania.

Podľa počtu  prihlásených budeme vedieť, či môžeme putovať a budeme vedieť stanoviť cenu.

Budeme sledovať aktuálnu situáciu aj podmienky cestovania  cez krajiny ktorými pôjdeme a všetko Vám pošleme aktuálne na mail, ktorý nám dáte pri prihlásení. Je možné, že do nášho odchodu už budú platiť covid- pasy, tak ich budeme musieť mať.

Putovanie sa zrealizuje len ak to bude možné a tak Vás vyzývame na modlitby za tento úmysel.


S prianím intenzívneho zážitku               

Janka, Robert