Prihláška do Medjugorje 2022

Milí rodičia a priatelia komunity Cenacolo!

Rok ubehol ako voda a po letných prázdninách by sme sa chceli vydať na rodičovské putovanie na pútnické miesto Medjugorie. Dátum tohtoročného putovania je stanovený v termíne od 15.9. do 22.9. 2022. Či sa putovanie uskutoční záleží na tom, aby sa prihlásil dostatočný počet vás rodičov a priateľov komunity a aby bola priaznivá CORONA situácia u nás aj v zahraničí.

PRIHLÁSIŤ SA MÔŽETE DO 04. 09. 2022

                Pripomínam, že definitívne je človek prihlásený, keď zaplatí cenu putovania. Poprosíme  ju zaplatiť do 04.09.2022. Rezervovanie  miesta v autobuse nejestvuje.  Do prihlášky prosím uviesť za každú prihlasovanú osobu meno a priezvisko, dátum narodenia, obec trvalého  bydliska, číslo telefónu, číslo cestovného dokladu, s ktorým bude cestovať. O tom, či pôjdete rozhoduje dátum prihlásenia. Cestovné poistenie si vybavte sami.

                               Prosím skontrolovať si doklad,   s ktorým budete cestovať, pričom treba skontrolovať dátum, do ktorého platí- aby bol platný ešte pol roka od dátumu nášho putovania a hlavne, aby sme si zobrali  svoj doklad a nie dedkov.

Tento rok organizujú naše putovanie:

Evka  tel.: 00421 948 843 986

Maja tel.: 00421 908 785 673

e-mail: hoblikovaeva@gmail.com, chynoranska@gmail.com

IBAN: SK57 0200 0000 0026 5506 2551                                                         

Do poznámky napísať meno odosielateľa.

Cestovanie:

Odjazd autobusu v tomto roku bude 15.09.2022 o 17.30 hod., keď o 17.00 bude autobus pristavený na parkovisku pred železničnou stanicou v Piešťanoch na nakladanie batožiny. Nástup v Trnave pred železničnou stanicou bude o 18.15 hod. a v Bratislave pred Istropolisom pri zastávkach MHD o 19.00 hod. Do Medjugorja dorazíme 16.09.2022 ráno.

Cena za putovanie bude 360,- Eur. V cene je zahrnuté:

                               Doprava, ubytovanie v Medjugorji i v Marušiči, polpenzia na oboch miestach, poplatok za tlmočenie v rozhlase pri večerných farských programoch, sprievodcovské, potvrdenie o zaplatení vstupného pre autobus do obce Medjugorje. Balíček a minerálka na spiatočnú cestu.

                               Náplň tohto putovania bude klasická. Každý večer sa zúčastníme duchovného programu vo farskom kostole sv. Jakuba v Medjugorji. Liturgia je simultánne prekladaná do slovenčiny. Počúvame ju cez prinesené rádijko, alebo mobilný telefón, ku ktorému si však nezabudnime  vziať so sebou sluchátka. Každý večer včítane spiatočnej cesty bude bilancia. Služobne starší rodičia, ktorí v autobuse budú vysvetlia všetkým o čo ide.

V rámci programu sa pomodlíme krížovú cestu, ktorá je postavená na svahu kopca Križevac, vyšliapneme si na kopec Podbrdo, kde sa pomodlíme ruženec. Niektoré turnusy putovania slovenského Cenacola do Medju si zaviedli zvyk ísť sa pomodliť o  polnoci ruženec na Podbrdo  Na tomto kopci sa prvý krát zjavila šiestim mladým vizionárom Panna Mária v r. 1981 a odvtedy sa zjavuje každý deň.

                               Hlavným mestom republiky Hercegovina je mesto Mostar, ktorého aspoň historické centrum si pozrieme. V rámci turistiky si ešte pozrieme oblasť Kravických vodopádov neďaleko od Medjugorja. Súčasťou medjugorského programu budú i svedectvá v dievčenskom i chlapčenskom dome Cenacola, ktoré sú priamo v Medjugorji. Budeme tak mať   možnosť pozrieť  sa do “kuchyne Cenacola” a presvedčiť sa na vlastné oči, čo dokážu mladí ľudia, keď objavia tú správnu cestu životom.

                               Ďalším  cieľom počas nášho putovania bude malá chorvátska prímorská dedinka Marušiči neďaleko Omišu. Ráno 20.09.2022 sa presťahujeme tam, keď sa cestou zastavíme ešte v chorvátskom vnútrozemí v dedine Kobiljača, kde nakúpime na slnku sušené figy. V Marušiči na mori strávime 20. a 21.09.2022. Jeden i druhý deň bude ráno sv. omša, po nej raňajky a po nich voľný program na mori, nad ktorým stojí penzión- naše sídlo v Marušiči. Pred večerom obedo – večera.  Ku duchovnému programu nášho putovania patrí i skutočnosť, že nás bude sprevádzať kňaz, /toho roku nás bude opäť sprevádzať  otec Štefan Vicen/ takže máme možnosť počas celého putovania pristupovať ku sviatosti zmierenia, prípadne absolvovať duchovný rozhovor. Ráno 22.09.2022 po sv. omši a raňajkách odíde náš autobus smer Záhreb, Bratislava, Piešťany, kam by sme mali podľa predpokladu doraziť okolo 22 – 23.00.

S prianím intenzívneho zážitku             

                                                                                                   ivan