Peter – svedectvo k semináru

Svedectvo

Po prijemnej ceste som dorazil načas  a ubytoval sa. Počas prehliadky ubytovacieho zariadenia a večere som sa pozdravil z ľuďmi ktorých som poznal z komunity Cenacolo a začal som otvárať príležitostné rozhovory až do začiatku prvej prednášky našej psychoterapeutky Naďky. Bol som zo začiatku neprítomní a myšlienky mi lietali a Naďka mi dala prvú otázku na čo práve myslím. Nebol som pripravený a odpovedal som roztržito a to mi dalo zamyslieť aký som čitateľný. Po prednáške som sa z Naďkou rozprával v jedálni až do neskorých nočných hodín a cítil som z nej profesionalitu, skúsenosť a dôveru. Z jej všetkých prednášok som si zapamätal rady ktoré sa ma najviac dotkli a to:

1.            Na dosiahnutie dobrého cieľa mám použíť správny spôsob.

2.            Keď nejakého človeka prímam neznamená to že s ním vo všetkom súhlasím.

3.            Keď nemilujem dostatočne seba tak nemôžem dobre milovať iných.

4.            Ak vo vzťahu o niekoho prídem a nie je to „BOH“ nahradím ho najlepšie zatiaľ sám sebou.

5.            Zmysluplné a dobre je robiť to čo mi robí radosť a nie iba to čo robí radosť iným.

Počas krátkych prestávok som sa podelil z názormi jednotlivých rodičov. Spoznal som osobne predsedu občianskeho združenia Cenacolo a jeho manželku. Rozprával som sa z ním o živote a bolo to veľmi zaujímavé. Otvorili sme aj možnosti aktívnej činnosti či práce chalanov komunity Cenacolo. Myslím že náš vzťah sa môže ďalej rozvíjať v tejto oblasti a máme veľa spoločných názorov a možno aj cieľov…. . Potešil ma aj každodenný kráčajúci ružence a svätá omša z charizmatickým kňazom ktorý vstupoval veľmi zmysluplným spôsobom do sobotňajšej prednášky a diskusie. Cestou späť som sa zastavil v komunite Cenacolo odovzdať prozreteľnosť a podeliť z Marošom moje posledné obdobie a získal som od neho dobré rady čo ma obohatilo.

 V piatok som poprosil môjho staršieho syna Daniela o pomoc. Mal som obavy pretože si občas „zahulí“ a ja som zásadový v pravidlách ako ex. Dal som do praxe jednu z rád a prijal som ho ako syna aj keď nesúhlasím z „hulením“. Na konci dňa som mal veľkú radosť že si budujem vzťah zo synom ktorého som prijal a mám ho veľmi rád, a pritom dodržiavam zásadu že nesúhlasím z „hulením“. Uvedomil som si že viac vecí nás spája ako rozdeľuje, len musím zvoliť správny spôsob budovania nášho vzťahu. Bol som zo sebou veľmi spokojný , dokázal som dávať do situácií zdravý rozum a veril som si… . Z odstupom času si uvedomujem aké je dobré nájsť si čas pre seba a skvalitniť si život. V tomto prípade to bola účasť na seminári.

Pekný deň praje brat a otec Peter C.