Monika z Košíc

Monika z Košíc

Volám sa Monika a som od Košíc. V komunite máme syna Petra už niekoľko mesiacov. Dosť dlho sme s manželom hľadali pomoc v našich problémoch. A našli sme ju v Cenacole. No a každý , kto spozná Cenacolo , túži spoznať aj jeho rodisko Saluzzo a jeho mamu. Mamu Elvíru.
S touto túžbou sme tam išli aj my. Ja ,môj manžel Ąudo a Peťova najmladšia sestra Terezka. A všetci sme dúfali, že tam stretneme aj Peťa…..Ale nestretli sme ho. Tento dar sme zatiaľ nedostali. Rýchlo sme to rozdýchali, pretože komunite dôverujeme  a naplno sme sa snažili vychutnať si radostnú atmosféru, vypočuť svedectvá, vidieť stretnutia rodičov s deťmi, modliť sa s obrovským množstvom ľudí z celého sveta, vidieť Credo o ktorom sme toľko počuli, vypočuť si kázne mnohých duchovných otcov ,kľačať pred najsvätejšou Sviatosťou. Bolo tam veľa pokrmu pre naše hladné duše,…
Saluzzo je radostná oslava života. ®ivota ,ktorý nám daroval Boh. ®ivot, s  ktorým si niektorí nevieme rady. A pritom stačí tak málo (alebo veľa?). Dôverovať a nechať sa viesť naším Otcom. Starostlivý Otec vie najlepšie, čo potrebujú jeho deti.
Všetkým nám prajem vieru  v nášho Pána, takú ozajstnú, ktorá nás povedie k ozajstnej radosti zo života. Nekonečná vďaka Mame Elvíre, ktorá svojou vierou a chuťou do života pomohla zachrániť mnohé životy smutných a nešťastných ľudí, ktorí radosť hľadali v alkohole ,drogách a kadejakých iných bludných cestách. Vďaka za Cenacolo, ktoré sa narodilo v Saluzzo  a ktorého narodeniny  možeme  každý rok  veselo a dôstojne osláviť.
A veľká vďaka všetkým, ktorí nám pomohli , aby sme to všetko mohli zažiť.
Monika.