Svedectvo z Celoštátneho rodičovského združenia 1.4.2023

Svedectvo z Celoštátneho rodičovského združenia 1.4.2023

Som Gabriela zo Serede a vôbec neviem, či je vhodné písať svedectvá aj z rodičovských združení, ale nabrala som odvahu, pretože to tak cítim a povedala som si, VSTAŇ A CHOĎ !!!!!!!!

     Všetko sa začalo pekným sobotným počasím a skorším odchodom do Nitry, nakoľko naši rodičia J+J majú na starosť  prípravu sály k tomu, aby nám nič nechýbalo. O 9.00 hod. sme začínali rozjímavým  fatimským ružencom a svätou omšou. Je ten najvzácnejší dar, ktorý môžeš dostať, keď takto začneš deň.

Keď sme sa presunuli do auly, začala katechéza od chlapcov z domu, kde ma oslovila veta:  

Sme tu pre Vás !!!

      A už to fičalo. Krásne svedectvá, neuveriteľne ako sa zapájali starí i noví rodičia. Išlo to ako po masle. Mikrofón bol stále vyťažený, nestíhali mu ani baterky. Putoval z ruky do ruky, boli tu mamy, ktoré so mnou začínali v roku 2008 a takto som si mohla nanovo oživiť spomienky na predošlé roky a vidieť sa s nimi z tváre do tváre. Táto sobota (1.4.2023 ) bola zo 40 modlitbových úmyslov na 40 dní pôstneho obdobia

ZA „ STRATENÉ“ BOŽIE DETI

Čas rýchle plynul s dlhším technickým kolečkom, bohatým občerstvením a prišla 15.-ta hodina, kedy sme začali kráčať hore na Kalváriu v modlitbe krížovej cesty.

     Dojímavé a výstižné texty pre nás pripravil otec Igor, nitriansky kňaz.

Muži i ženy, my cenakolskí rodičia sme čítali jedno zastavenie za druhým, chlapci z domu nás sprevádzali hudobnými nástrojmi. Piesne známe i menej známe, slovenské i talianske. V hlbokom prežívaní sme Ti Pane prepojení s Tebou a s Tvojou matkou pomáhali niesť Tvoj kríž. Toto obdobie je pre mňa osobne veľmi ťažké. Myslím na matky, ktoré prežili svoje dieťa. Takéto niečo sa stalo aj v našej rodine, keď moja svokra pochovala svojho syna – môjho manžela. Často plačem pri 13.- tom zastavení krížovej cesty, keď ako panna Mária objímala jeho mŕtve telo.

     Večer som zakončila trojdňovým počúvaním duchovnej obnovy s Michalom Zamkovským a Pavlom Jurčagom. Silné a chvályhodné. Prajem Vám dobrú noc pretože, za mojim oknom je hlboká čierna noc a po prstoch mojich rúk mi stekajú slzy………………Pane, v Teba som dúfal, nebudem zahanbený naveky.

 Požehnaný veľký týždeň.                                                                 Gabika