Aktuálne
Cenacolo GDPR ........................ >viac
###################################
Prvé dievčenské kolokvie po prestávke
budú 31.8.2019, ostatné chlapčenské
kolokvie budú 3.8.2019, prvé po prestávke
budú 7.9.2019 v obvyklom čase na
obvyklom mieste. Tešíma sa na Vás.
Rodičovské kluby sa konajú nepretržite.
Prípadné nepravidelnosti v konaní klubov zverejníme na tomto mieste.
###################################
Medjugorje rodičia 2019.............. >viac
Pútnické Mexiko - zrušené ........... >viac
Pomoc Peru ............................. >viac
Rodičovský klub v Košiciach ........... > viac
Konanie Rodičovských klubov ......... >viac
Ponuka pomoci rodičom ................ >viac
Vysielanie z Medjugoria po slovensky. >viac
Zámer putovaní slov. Cenacola ....... > viac
Regionálne stretnutia ................. >viac
Adorácie ................................ >viac
MODLITBOVÝ ÚMYSEL, NEBESKÝ PATRÓN
Úvod
 
Akcie
 
Sestra Elvíra
 
Myšlienky na týždeň
Svedectvá
Ruženec za závislých
Pamätník skúseností
 
Referencie
Foto galéria
Odkazy
Partneri
 
 
 
Ako môžeš pomôcť nášmu domu
„ ........... lebo Boh miluje radostného darcu! „

 

Na stavbu komunitného domu potrebujeme:

Milí rodičia a priatelia,

V marci 2013 budú končiť dva roky nášho úsilia o rekonštrukciu -prístavbu a nadstavbu komunitného domu v Kráľovej pri Senci. Stavebné povolenie je platné do 23.03.2014. Pred nami je posledný rok  pre vykonanie všetkých stavebných činností, ktoré sú podstatné pre vydanie kolaudačného rozhodnutia príslušným stavebným úradom Slovenskej republiky. Chlapci v dome stále intenzívne pracujú. Sú ukončené omietky  stien a stropov, obloženie stropov v spálňach, v jedálni, v skladoch, dlažby v izbách, v kuchyni a na chodbách dolného i  horného podlažia. Fasádu horného podlažia sa podarilo veľkým pracovným nasadením chlapcov– zatepliť  do prvých mrazov- za čo im patrí veľká chvála. Už dnes musíme intenzívne pracovať na dokompletovaní  kúpeľní a toaliet v celom dome, na zariadení kuchyne- sporákmi, nerezovými skrinkami , stolmi a odsávacími jednotkami - to všetko sú požiadavky pre užívanie –prevádzku domu podľa stavebného povolenia.  V kaplnke je ukončené podlahové kúrenie bez dlažby, je v skúšobnej prevádzke celú zimu a funguje výborne. Ešte treba ukončiť omietky, osadiť vstupnú bránu a dvere- a to aj vo všetkých miestnostiach celého domu.

Toto všetko je finančne veľmi náročné a ako vždy i dnes prosíme o Vaše modlitby, lebo tie sú zaručenou cestou ku Božej Prozreteľnosti a o finančné alebo vecné dary, ktoré uvádzam v zozname potrebného  materiálu:S pozdravom
EVA HOBLÍKOVÁ - stavebný dozor mobil: 0918 685 735


 

 

Podpora slovenského domu Cenacola
Ako iste všetci, ktorí sa o komunitu Cenacolo zaujímajú vedia, od 05.11. 2007  sú v slovenskom dome Cenacola v Královej pri Senci prví chlapci.
(V dňoch 19.06.2010 a 20.06.2010 došlo i k dlho očakávanému okamihu, keď  arcibiskup bratislavský o. Stanislav Zvolenský požehnal a oficiálne otvoril dom za prítomnosti hosťa najvzácnejšieho  mamy Elvíry. Referencie spolu s obrázkami o tejto výnimočnej udalosti, keď prvý krát bola sr. Elvíra na Slovensku a strávila s nami spolu s donom Stefanom, donom Ivanom, rehoľnými sestrami, dievčatami i chlapcami z ostatných domov komunity i z misií  dva dni budú v rámci rekonštrukcie tejto stránky uverejnená tu. Pre záujemcov sú k dispozícii súbory fotografií na cd a dvd s video zábermi i fotoknižka. Možete si ju objednať  telefonicky u Ľubky Deviatkovej na č.telef. 0905382471, al mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. .  V rámci týchto dvoch dní sa sr. Elvíra stretla i s o.arcibiskupom R. Bezákom, o.biskupom Rábekom a s nami všetkými.)
       K tomu, aby  dom bol úplne schopný fungovať v medziach zásad komunity Cenacolo potrebuje v prvom rade množstvo modlitieb, aby ho Pán požehnával, aby sa stal plnohodnotnou súčasťou spoločenstva Cenacolo. Prosím preto v pokore  o veľa modlitieb  a prosieb o Božie požehnanie a Božiu prozreteľnosť pre túto akciu. V tomto a v ďalšom kalendárnom roku  plánujú chlapci dokončiť rekonštrukciu domu v Kráľovej pri Senci tak, aby v ňom mohlo bývať 30  chlapcov a ukončiť všetky stavebné úpravy.
V druhom rade prosím o pomoc. Ak máte možnosť akýmkoľvek spôsobom fungovaniu domu pomôcť (ak máte možnosť pomôcť so stavebným materiálom,  stavebnými mechanizmami, prípadne finančnými prostriedkami) môžete sa spojiť po telefóne s  Evkou Hoblíkovou +421918685735, ktorá je za rekonštrukciu spolu s ďalšími priateľmi zodpovedná, alebo cez internet na adrese cdv_slovakia@hotmail com    a  dohodnete sa čo a kam možno priniesť. Finančné dary je možno poukazovať na účet, ktorého číslo i ďalšie náležitosti sú uvedené v rubrike „kontakty“ tejto stránky
    Podpora misií a ostatných aktivít Cenacola

 

vizualizácia nášho domu: 

 

Ak sa chcete presvedčiť ako sú používané financie i materiálne dary, ktoré ste darovali na rekonštrukciu slovenského domu kliknite prosím SEM .. Budeme tu uverejňovať fotografie z rekonštrukcie domu.

 
 
   
     

 
Advertisement
© 2019 :: Pomoc ohrozenému dieťaťu ::
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.